Nieznany Świat poleca lekcjaautorseriagaleriaspis treścifragmentopinierecenzjejak kupićkontakt

Lekcja Paranormalności to książka o tym, jak człowiek rozumie świat przez pryzmat jego tajemnic, których... nie rozumie; jak stereotypowo myśli o tematach nieładnie zwanych "paranormalnymi" w oparciu o uprzedzenia, niewiarę czy powtarzanie zasłyszanych "gdzieś" treści.

Czemu taka tematyka? Zjawiska niewyjaśnione są moją szczerą i w pełni świadomą pasją. Gdybym interesował się wpływem ceramiki śródziemnomorskiej na smak penne z brokułami w sosie śmietanowym, to na pewno ten temat byłby motywem wiodącym Lekcji Paranormalności. Tylko tytuł byłby już nie ten sam.

Piszę niepokornie, swobodnie i z humorem. Mam swój punkt widzenia i nim dzielę się z Czytelnikiem. Nie narzucam sposobu myślenia, ale zachęcam, aby go mieć.

Chcesz wiedzieć więcej? Chcesz otworzyć oczy na świat dookoła? Zapraszam do lektury.
                                                                     
- Autor
 


Autor tomiku targowisko różności, z którego wiersze trafiły do zbioru Strofy Znad Łarpii. Antologia poezji polickiej i regionalnej 1260-2010. Pod nazwą Ukryta Rzeczywistość organizował i prowadził sympozja interdyscyplinarne, spotkania pn. Soboty Mistyczne, audycje w Radiu Szczecin i serwis www. Publikował m.in. w Nieznanym Świecie, na stronach NPN i Fundacji NAUTILUS, z którą współpracował, i której logo stworzył. Maszyna jego projektu zdobyła Złoty Medal MTP w Poznaniu. Nagrał 4 płyty (z zespołami Fanthrash i Helless), w tym jedną dla brytyjskiej wytwórni Rising Records. Piosenki Lessa i utwory z jego udziałem grane były w Polsce i wielu krajach świata, a jego solowa kompozycja Something została m.in. Przebojem Przebojów listy Polisz Czart w Irlandii. Jego biografię publikuje encyklopedia Who Is Who.

   
Lekcja Paranormalności jest drugą pozycją z serii Nieznany Świat poleca.

Ponadwymiarowi - Przemysław Nowakowski
Lekcja Paranormalności - Less R. Hoduń
Dusza książki - Małgorzata Stępień
Śladem nowoczesnego mitu
   - Wojciech Chudziński, Przemysław Nowakowski

Prawdziwe UFO. Bardzo bliski kontakt
   - Piotr Cielebiaś
W poszukiwaniu magicznej formuły
   - Wojciech Chudziński, Przemysław Nowakowski
      Wszystkie tytuły wydawane są przez bydgoskie wydawnictwo Arcanus.

Seria sygnowana jest symbolem feniksa i hasłem Nieznany Świat poleca, których jestem autorem. Stworzyłem także graficzną systematykę wizualną dla okładek całej serii. Przygotowałem ilustracje okładkowe dla "Ponadwymiarowych" i "Lekcji Paranormalności", którą opracowałem też typograficznie i przygotowałem skład tekstu. "Dusza książki" także posiada skład tekstu wykonany przeze mnie.
Ponadwymiarowi - Przemysław NowakowskiLekcja Paranormalności - Less R. HoduńDusza książki - dr Małgorzata StępieńWojciech Chudziński, Przemysław Nowakowski - Śladem nowoczesnego mituLekcja Paranormalności   |   Spis treści
 

Dlaczego
Co widzę

CZĘŚĆ I
NAUKO, DODAJ MI SKRZYDŁA

Szukajcie, a znajdziecie
Atomowa rzeczywistość
List do prezesa PAN
Nauko, uskrzydlaj!
Dobre chęci
Siła wciąż nieuchwytna
Oczami filozofa: potrafić chcieć
MYŚLĘ, ŻE JESTEM...
Mózg wcale nie magiczny
Fenomeny mózgu wg Olafa Blanke
My nieświadomi
Sprawa przypadku
3 metry
Naukowa dziwnomowa
Sceptykiem jestem, aaa...
Jaskółki nowego
Zerkając za żelazną kurtynę

CZĘŚĆ II
POZA AKADEMIA

Wierzyć – nie wierzyć?
PO CO TO CAŁE UFO?
Kto mówi prawdę?
Trochę rozsądku
Odkrywanie świata
Trudne porządki
Co z tego wynika?
Oferta nie do odrzucenia
Co dalej?
Czy mówił prawdę?
Okiem czytelnika
Bliskie spotkanie III stopnia w Szczecinku
Światło gwiazd
Kosmiczny Szczecin
Gdzie ta krew?

CZĘŚĆ III
PISZĄC DLA INNYCH

Morning Glory
Kamień z Shivapur

Jak być bogatym, zdrowym i szczęśliwym?
Starożytne miasto zgładzone
Smuga życia
Czy duchy istnieją?

CZĘŚĆ IV
WRAŻENIE ISTNIENIA

Rzeczywistość szepcząca
Moje intuicje
Dzieci Kosmosu

CZĘŚĆ V
DZIAŁAJ

Czy to naprawdę takie proste?
Pokonać szufladki
Pożegnalny list pisarza
List Marqueza
   
POBIERZ FRAGMENTY KSIĄŻKI

Zanim zdecydujesz się kupić Lekcję Paranormalności w fizycznej formie - kliknij na obrazek i ściągnij jej fragmenty w pliku pdf. Dzięki temu poznasz ją wstępnie i nabierzesz większej ochoty na zakup. Dowiesz się też, że nie jest to książka o UFO, tylko o tym dlaczego takie tematy są traktowane w dziwny sposób i co to ma wspólnego z naszym codziennym życiem.

Lekcja Paranormalności - fragmenty


Recenzje i rozmowy o Lekcji Paranormalności
Nieznany Świat - recenzja książki
Recenzja książki  |  Grudzień 2015
Radio Paranormalium
Rozmowa z autorem książki  |  27.12.2015
Paranormalne.pl - recenzja książki
Recenzja książki  |  04.12.2015
Radio Szczecin
Rozmowa z autorem książki  |  31.01.2016
Wieści Polickie - wywiad prasowy
Wywiad prasowy  |  16 listopada 2015
"Recenzja wybranej książki" - temat pracy z jęz. polskiego w jednym z polickich liceów  |  04.2016
"Recenzja wybranej książki" - temat pracy z jęz. polskiego
w jednym z polickich liceów  |  04.2016

 
Wtajemniczeni - wywiad na blogu
Wywiad na blogu  |  30.10.2017
  
Opinie czytelników Lekcji Paranormalności
Respektując prywatność nie podaję imion ani nazwisk autorów. Najważniejszy dla mnie jest przekaz opinii.
Wczoraj tak sobie siedziałam, oglądałam zdjęcia Wszechświata, tzn. kilku kawałków:), i tak mnie zastanowiło kolejny raz, po co i dlaczego to wszystko, jaki w tym wszystkim jest sens, o co w tym chodzi? I wciąż po wielu godzinach rozważań dochodzę do jednego, że jedynym sensem jest tu miłość i pomnażanie dobrej energii w przestrzeni. Ciekawa jestem, czy też odrobinę tego odnajdę w Twojej książce. (...)   Przeczytałam wstęp i mam ochotę na więcej :) Osobiście nie wierzę w zjawiska paranormalne :) bo wszystkie wydają mi się logicznie wytłumaczalne, a być może nawet mierzalne. (...) Cieszę się bardzo, że chcesz podzielić się swoimi spostrzeżeniami, bo mało jest w literaturze takiej nieoczywistej, mądrej dyskusji, a w każdym razie ja mam niedosyt :) Wierzę więc, że Twoja książka mnie wciągnie :)   Na książkę czekam z niecierpliwością bo przydało by się w końcu otworzyć oczy. Nasunęło mi się kilka pytań: gdzie jest w tym wszystkim duchowość?, czy istnieje coś takiego?, do czego służy i czy ma jakąś wartość?, czy wiara jest tylko narzędziem manipulacji?, co z religią?  (...) O tyle rzeczy chciałbym Cię zapytać. Może uda nam się spotkać... Fajnie byłoby zrzucić z siebie łańcuchy.
 
Osobiście z każdym dniem wiem i rozumiem coraz mniej. Świat chyba po prostu oszalał. To tutaj asa zabija król, jak śpiewała niegdyś piękna panna Ortodoks.  (...) Rzeczywistość nie jest tak oczywista jakby się zdawało. Twoja książka może otworzyć oczy ludziom, którzy jeszcze tego nie widzą.   Przeczytałam fragment Pana książki. Pomysł arcyciekawy i całość - jak myślę - ma szanse na powodzenie. To temat fascynujący dla wszystkich, którzy interesują się nauką i otaczającą nas rzeczywistością. Próbują ja zrozumieć albo chociaż przeczuć. Pan ma intuicję 100 proc. więc czekam z niecierpliwością na ukazanie się tej pozycji na rynku księgarskim.   Przeczytałam. Ciekawe, filozoficzne i dowcipne. A przede wszystkim... jest takie angielskie określenie: "eye opener". Oby jak największe rzesze czytelników zechciały po lekturze Twojej książki oczka przetrzeć :-))
 
Esej niesamowicie ciekawy - szczególnie z powodu starania się utrzymania obiektywizmu. To oczywiste, że w środowisku akademickim mało jest uczonych głoszących "teorię głupoty doczesnej" i "mądrości nadchodzącej" - większość z tych ludzi, poświęca swoje życie w imię teorii obecnej, która kształtuje się w nich od początku ich edukacji i dojrzewa ich przekonanie we własne racje/wizje. Sporo z nich pełni rolę odtwórców akademickich (synkretyzm to niezwykle rzadko spotykana cecha u badaczy), którzy - tak jak wspomniałeś - robią badanie po to, aby potwierdzać swe teorie. (...)   Z wielką radością przeczytałem Twoją książkę. To o czym piszesz jest mi bardzo, bardzo bliskie. Zagłębiłem się w setki lektur, a także we własnych próbach zrozumienia. Jak być może pamiętasz, byłem (i jestem) zagorzałym fanem teorii śp. Sitchina. To był jednak dla mnie tylko punkt wyjścia, bo on pisał o rzeczach namacalnych, fizycznych, a jedynie między wierszami dawał do zrozumienia, że to coś więcej, o wiele więcej. (...) Z niecierpliwością czekam na książkę na prawdziwym papierze.   Zacząłem czytanie Twojej książki i jestem zachwycony. Fajnie ze podjąłeś ten temat. Niestety na uniwersytetach nie uczą myśleć i obserwować świat. Ludzie nauki, ludzie po studiach, są zabetonowani, ale gdy spotyka ich takie tragiczne zdarzenie i medycyna konwencjonalna nie potrafi im pomóc to jedni cierpią niesamowicie i umierają, a inni zaczynają szukać ratunku w pierwiastku boskim. W pierwiastku, który istniał, istnieje i będzie istniał. Nie istnieje paranormalne, paranauka itp parabzdury. To jest rzeczywistość. Jedni tą rzeczywistość odrzucają ze strachu, inni są zablokowani przez "naukę". (...)
 
Mega prezent sprawiłeś nam, czytelnikom! Masz takie lekkie pióro, że przyjemnie się czyta. Mnóstwo humoru, sporo trafnego sarkazmu. Co chwilę łapałam się na tym ile mamy wspólnych spostrzeżeń, niesamowite (...)   Książka idealnie pasująca do stwierdzenia "Nie oceniaj książki po okładce", doskonale pasująca zarówno do książki, jak i do samego autora. (...) Szczerość, mądrość słowa oraz jego siła sprawiła, że rozczarowałam się, gdy strony do czytania się skończyły (...)    
         
   
Jak kupić
Książkę z dedykacją można zakupić wyłącznie u mnie. W tym celu polecam wcześniejszy kontakt mailowy (poniżej). "Lekcja" dostępna jest też w Księgarni-Galerii Nieznanego Świata. Ten miesięcznik to Główny Patron Medialny "Lekcji Paranormalności".
Księgarnia-Galeria Nieznanego Świata Wydawnictwo Arcanus
   
Ukryta Rzeczywistość
Fundacja NAUTILUS
Less
Helless

Fanthrash
hi.Color
more for less
targowisko różności
lekcja
autor
seria
galeria
spis treści
fragmenty
opinie
recenzje
jak kupić
kontakt
Kontakt z autorem:
lekcja@less.net.pl

Strona znajduje się
na serwerachLekcja Paranormalności