info | autor | lista utworów | zdjęcia | opinie | kup tomik | kontakt

Patronat Honorowy
Partnerzy
Wydawca
Informacja o wydawnictwie
 

 

 

 

 

  targowisko różności - autorski tomik literacki

info
 

 


targowisko różności
- wiersze pełne wrażeń i emocji: białe, rymowane, filozoficzne, prześmiewcze, “mocne” czy w klimacie dziecięcym. tomik zawiera prozę wyróżnioną w 2008 roku w I Turnieju Literackim im. Włodzimierza Brzezińskiego w Policach. wydawnictwo ubrane zostało w oryginalne grafiki autora stworzone dla potrzeb tomiku.

czytelnicy twierdzą, że tomik pomaga im zrozumieć życie, przejść przez problemy i poprawia humor. zdarza się też nierzadko, że mówią po prostu iż “trzeba go mieć”.

utwory z niniejszego tomiku zostały opublikowane w zbiorze archiwalnym strofy znad łarpii. antologia poezji polickiej i regionalnej 1260-2010.

przyjemnej lektury! :-)
 
pobierz darmową próbkę

 


 

autor
 


autorem i projektantem tomiku jest less hoduń.

muzyk, kompozytor, wokalista, autor tekstów, aranżer oraz dziennikarz muzyczny. ma na swoim koncie power-playa w radiu lublin. jego kompozycje i utwory z jego udziałem emitowane są w wielu stacjach radiowych w kraju i na świecie. wyróżniony na festiwalu muzycznych talentów w szczecinie w 2000 roku. były wokalista zespołu fanthrash. dzielił scenę m.in. z piotrem i wojtkiem cugowskimi, grzegorzem kupczykiem (ex-turbo, ceti), z zespołami: voivod, incantation, turbo, kat z romanem kostrzewskim, mech i wieloma innymi. wokalista, autor textów i wizerunku graficznego założonego przez siebie zespołu helless. jego solowy, autorski utwór something został zwycięzcą III notowania listy polisz czart w sierpniu 2014 w wielkiej brytanii. w czerwcu 2015 roku zajął I miejsce w podsumowaniu wszystkich notowań polisz czart, które odbyło się w irlandzkiej stacji near fm otrzymując tytuł przeboju przebojów tego zestawienia.

artysta grafik. tworzy logosy, systemy identyfikacyjne dla firm, projekty poligraficzne, koncepcje form przemysłowych, konstrukcji artystyczno-budowlanych, restylizacje elewacji architektonicznych oraz modyfikacje kolorystyczne aut. maszyna do ćwiczeń w podciśnieniu jego projektu otrzymała złoty medal międzynarodowych targów poznańskich 2010.

dziennikarz radiowy i prasowy. pracował m.in. w radiu rmf fm. współpracował z radiem szczecin, gdzie prowadził cykl autorskich programów o tajemnicach świata. opublikował kilkadziesiąt artykułów w prasie i w internecie.

jego “misją życiową” są zjawiska niewyjaśnione. ich poznawaniem i analizą pasjonuje się od lat. jest twórcą idei społecznej ukryta rzeczywistość przybliżającej nieznane oblicze świata. w jej ramach prowadził m.in. serwis www, sympozja interdyscyplinarne i spotkania tematyczne w miejskim ośrodku kultury w policach. zafascynowany jest siłą ludzkiego umysłu; wyznaje zasadę: uwierz, że masz, a będziesz miał.

we wrześniu 2015 ukazała się jego książka lekcja paranormalności. na podstawie tajemniczych i niewyjaśnionych fenomenów pokazuje ona jak człowiek widzi świat i jak bardzo potrafi fałszować jego obraz wg własnych uprzedzeń.

w maju 2020 wydał drugi esej pt. nadal jestem. to książka o znakach, jakie żywi otrzymują od bliskich, którzy odeszli, odchodzą lub dopiero zamierzają odejść z tego świata. a 14 listopada tego samego roku światło dzienne ujrzała jego pierwsza powieść: epidemia / co kryje chaos. to sensacyjna, mocna akcja osadzona w polskich realiach z covidem w tle.

biografia autora jest od lat publikowana w polskiej edycji szwjacarskiego wydawnictwa encyklopedycznego who is who.

 

lista utworów
 

 

- od autora

- bezsilność

- sen królowej

- aetherice

- zdążyć

- targ

- oderwanie

- znajomi

- ulicą

- szukając anioła

- znaczenie

- niezwyciężony

- tyle piękna

- produkt

- smutny autobus

- czy wiesz?

- zamach stanu

- szukałem

- coś przeleciało

- poza ciałem

- metamorfoza

- parki

- niepokorny

- zmiany

- płot

- zaproszenie

- ascent

- sposób

- dwa światy

- taka natura
- katharsis

- szeptem

- moc

- tylko
  nie teraz

- umęczenie

- dziwny
  ten pociąg

- ten jeden raz

- dobra gra

- abstraktyk

- pierwiosnek

- samotny

- słońce
  nad wodą

- olimpiada

  

zdjęcia
 
okładka przód


partnerzy i lista utworów


rozkładówka


rozkładówka z grafiką


okładka tył
 

opinie czytelników
 


 

to najlepszy tomik, jaki miałem okazję trzymać w ręku. i różnorodność utworów, i ich przekaz są zaawansowane. a czyta się jednym tchem!

* * *

przeczytałam. pochłonęłam. kurde: umiesz pisać!

* * *

nie spodziewałam się, że ta pamiątka z tak krótkiego spotkania będzie mi towarzyszyć podczas tak wielu istotnych dla mnie sytuacji.

* * *

ja go nie tylko przeczytałem, ale wciągnąłem go jedną dziurką. i wiedz, że nie chciało mi się przerywać czytania.

* * *

czy wiesz, że jak gdzieś jadę, to go ze sobą biorę i czytam?

* * *

cieszę się bardzo, że mi znajoma poleciła go kupić. ten tomik pomógł mi już wiele razy.
 

  

kup tomik
 


zrób prezent sobie lub swoim bliskim i kup tomik!

na poniższy adres e-mail wyślij zamówienie z adresem stacjonarnym, pod który tomik powinien trafić, a otrzymasz numer konta do przelewu.

do ceny tomiku, czyli 23 zł, trzeba doliczyć 9 zł za krajową przesyłkę priorytetową, dzięki czemu książka dotrze całkiem szybko i bezpiecznie, bo w kopercie bąbelkowej (z drobnym bonusem!).

książkę wysyłam zaraz po wpłacie.

...a później życzę wielu niezapomnianych wrażeń :-)
 
 

kontakt
 


 

books@less.net.pl
 

info | autor | lista utworów | zdjęcia | opinie | kup tomik | kontakt