Wersja angielska
hordakoncertymuzykarecenzjedownload
 
   
 

Hordę HELLESS powołał do życia w sierpniu 2012 roku Less (ex- wokal lubelskiego Fanthrash). Oprócz niego w jej skład weszli muzycy z polickiego DITTOHED: Banditto, Pilot i Cez. Pierwszy koncert miał miejsce już niecałe pół roku później, w lutym 2013. Formacja wystąpiła z krótkim setem na jednym z JamSessions, które odbywały się w Pit’N’Rock - kawiarni Miejskiego Ośrodka Kultury w Policach.

W czerwcu 2013 ukazał się pierwszy singiel pt. “Rewolucja” (posłuchaj...), który zapowiadał debiutancką EPkę. Nagrania do niej ukończone zostały w grudniu tego samego roku i znalazły się na 5-utworowym krążku
Wysysacze. EPka oficjalnie ujrzała światło dzienne w styczniu 2014, kiedy to HELLESS dał pierwszy, pełny koncert w polickim klubie Classic. Towarzyszyły mu wóczas zaprzyjaźnione, szczecińskie formacje Dirty Bastards i Vinders. Płyta została bardzo dobrze przyjęta zarówno przez fanów, jak i dziennikarzy radiowych czy recenzentów z polskich serwisów muzycznych (poczytaj...).

 
             
             
 

Od 2013 roku utwory HELLESS pojawiają się w wielu zaprzyjaźnionych stacjach radiowych w kraju, jak: Antyradio, ProRock, Revolta, Radio Centrum, Radio Koszalin, Bemowo FM, Klasycy Rocka, Radio Olsztyn i wielu innych. Są to także polskojęzyczne stacje za granicą, jak Radio Heretica (UK), Radio Alter Ego (UK) czy Radio Aspekt (DE).

Rok 2014 upłynął nad szlifowaniem materiału i przygotowywaniem kolejnych kompozycji. Zespół zagrał kilka świetnie przyjętych koncertów (m.in. z fińskim MAGENTA HARVEST w szczecińskim Alter-Ego). W sierpniu 2014 utwór “GMOrderca” uplasował się na 5 miejscu listy Polisz Czart brytyjskiego Radia Verulam (zobacz...).

Rok 2015 horda rozpoczęła od wypuszczenia nowego utworu “Twoja wiara” (posłuchaj...), jako przedsmak kolejnej płyty. Niedługo potem, bo w lutym, EPka “Wysysacze” była płytą tygodnia w polsko-niemieckiej stacji Radio ASPEKT. Od lutego też miesiąca utwory hordy zaczęły pojawiać się w kilkudziesięciu zagranicznych stacjach radiowych, m.in. w Brazylii, USA, Belgii, Kanadzie, Hiszpanii, Francji, Wielkiej Brytanii, Portugalii, Niemczech, Norwegii, na Węgrzech czy w Meksyku. W kwietniu horda otrzymała miano "Railer of the Month" w amerykańskiej stacji KDKT (zobacz...), gdzie przez cały miesiąc promowane były utwory z EPki "Wysysacze". Tytuł ten został po raz pierwszy nadany formacji spoza USA oraz po raz pierwszy zespołowi śpiewającemu w innym, niż angielski, języku.

 

W maju 2015 HELLESS wyłączył się z aktywności muzycznej na głuche 1,5 roku.

Od razu po przerwie band został zaproszony do Radia Szczecin, gdzie 26 października, w ramach cyklu "3x1", wykonał 3 kompozycje: "Zdradę", "Iniekcję" i "Rewolucję" (co de fuckto było ekskluzywną, pierwszą wspólną próbą po czasie ciszy) (zobacz...). Utwory te, wraz z wywiadem (posłuchaj...), pojawiły się w audycji "Schody do nieba" dziennikarza Radia Szczecin Piotra Rokickiego. HELLESS zrealizował także klip do utworu "Wysysacze" (zobacz...), który kręcony był we wnętrzach Pałacu Siemczyno oraz w Miejskim Ośrodku Kultury w Policach.

Czerwiec 2017 - wideo do numeru “Wysysacze” znalazło się w finale Szczecin European Film Festival (zobacz...). A październik to nowa kompozycja “Produkt” i energetyczny klip do niej (zobacz...).

Obecnie zespół nagrywa materiał na dużą płytę i komponuje nowe utwory.

 
 
     
     
  HORDA    KONCERTY    MUZYKA    RECENZJE    DOWNLOAD    
  FacebookSoundcloudYouTubeInstagram    
     
    irko.net